09126623201 - 02634486833

09123177603 - 02634486833

تولید سوکت پلاستیکی

تولید سوکت پلاستیکی | خودرو کامپیوتر و.. با کمترین هزینه و زمان

تولید سوکت پلاستیکی 

انواع سوکت ها

سوکت ها قطعاتی هستند که تنوع زیادی دارند و در صنایع مختلف از آن ها استفاده می شود. نمونه هایی از انواع سوکت های پرکاربرد این ها هستند:

  • سوکت های خودرو
  • سوکت های شبکه های مخابراتی
  • سوکت های مصرفی در کامپیوترها
  • سوکت های برق صنعتی
  • سوکت های مصرفی در تولید بردهای الکترونیک

تولید سوکت برقی
تولید سوکت برقی
سوکت برقی

سوکت های پلاستیکی بخش بزرگی از سوکت ها را تشکیل می دهند. این نوع سوکت ها معمولا از یک بدنه پلاستیکی و قسمت یا قسمت های فلزی تشکیل شده اند. سوکت ها را به لحاظ مصرفی می توان به سه گروه تقسیم بندی کرد:

1- سوکت های پرمصرف مثل سوکت کابل شبکه یا سوکت تلفن

2- سوکت های با مصرف متوسط مثل بعضی از سوکت های خودرویی

3- سوکت های کم مصرف

سوکت های پرمصرف معمولا با قیمت های مناسب در بازار در دسترس هستند، اما سوکت های با مصرف متوسط یا کم مصرف ممکن است با قیمت های بالا در دسترس باشند یا در مواردی در بازار نادر شوند. بنابراین، ممکن است تولید برخی از این سوکت ها سودآوری خوبی داشته باشد.

تولید سوکت پلاستیکی با دستگاه تزریق کوچک

تولید سوکت پلاستیکی به طور خلاصه شامل تولید بدنه پلاستیکی، ساخت یا خرید بخش فلزی و مونتاژ این بخش ها با سیم یا بدون سیم است. ساخت بخش فلزی و مونتاژ، موضوع این متن نیست و ما به مساله ساخت بدنه پلاستیکی می پردازیم.

اگر قرار باشد سوکت با تیراژ پایین یعنی در حد چند هزار یا حتی چند ده هزار تولید شود، هزینه سربار قالب برای هر سوکت عدد درشتی می شود که امکان رقابت در بازار را سلب می کند.در واقع برای چنین حالتی، رفتن به سراغ دستگاه های بزرگ تزریق ممکن است عاقلانه نباشد، چون هزینه قالب این دستگاه ها معمولا بسیار درشت از آب در می آید. به جای آن، دستگاه تزریق پلاستیک کوچک یا مینی، می تواند انتخاب خوبی باشد، چون هزینه قالب آن به طور قابل ملاحظه ای کمتر است.

مزایای تولید با دستگاه تزریق کوچک

مزیت های استفاده از این دستگاه ها برای تولید بدنه پلاستیکی سوکت ها، این موارد هستند:

1- سرمایه لازم برای خرید دستگاه تزریق کوچک، به طور قابل ملاحظه ای کمتر از دستگاه های مرسوم تزریق است.

2- هزینه ساخت قالب برای این دستگاه ها هم کمتر است، چون قالب این دستگاه ها کوچک تر است و تعداد کویته کمتری دارد. هزینه پایین قالب، امکان بهتری برای تولید تستی محصولات هم فراهم می کند. مثلا به جای پرداخت چند صد میلیون برای ساخت قالبی با 10 کویته برای تولید یک سوکت کوچک، می توانید قالبی دو کویته که بسیار ارزان تر است بسازید و ریسک تولیدتان را به شدت کاهش دهید.

3- زمان ساخت قالب معمولا کوتاه تر است، زیرا قالب کوچک تر و ساده تر است. نتیجتا فاصله زمانی بین طراحی تا عرضه به بازار کاهش پیدا می کند.

4- این دستگاه جای بسیار کمتری می گیرد و شما حتی قادر خواهید بود در یک کارگاه کوچک یا حتی خانه تان دستگاه را جا بدهید.

5- برق مصرفی دستگاه تک فاز است و میزان هزینه برق مصرفی هم پایین تر است.

توضیحات تکمیلی

مانند سوکت، برای تولید ترمینال ها یا کانکتورهای برقی هم می توان از این دستگاه استفاده کرد. ترمینال های برقی هم معمولا بدنه پلاستیکی کوچکی دارند که با این دستگاه قابل تولید است. بنابراین، شما می توانید با در اختیار داشتن این دستگاه و مجموعه ای از قالب ها، به تولید انواع سوکت و سرسیم های خام مثل سوکت های خودرویی، انواع ترمینال و کانکتور بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با رادان ماشین تماس بگیرید. ضمنا می توانید صفحه دستگاه تزریق کوچک را هم ببینید.